Учасники тендерів на держзакупівлі — хто може бути учасником, які вимоги

Учасники тендерів на держзакупівлі — хто може бути учасником, які вимоги

14.01.2020 Комментарии к записи Учасники тендерів на держзакупівлі — хто може бути учасником, які вимоги отключены By compinche-admin

Багатьох підприємців цікавить питання з приводу можливості взяти участь в тендерах. Тобто, мова йде про тих представників бізнесу, які мають бажання прийняти участь в торгах з метою економії і отримання якісно виконаних послуг. Починаючи з 2016-го року, коли почала функціонувати система Прозорро принцип участі в торгах серйозно змінився. 

Один з ключових моментів – це авторизація на сторонніх електронних майданчиках. Лише після того, як ця процедура буде виконана, ви маєте змогу скористатися системою ProZorro  та взяти участь в торгах. Один з найкращих сервісів з вагомим функціоналом і зручністю в користуванні вважається сайт tender.uub.com.ua.

Хто може прийняти участь в тендері: обов’язкові умови до учасників торгів

Сам принцип реалізації електронних майданчиків для проведення торгів полягав у тому, щоб учасником тендеру міг стати будь-який підприємець. Це означає, що ним може бути представник малого, середнього і великого бізнесу. Якщо мова йде про замовника певних послуг, то в якості претендентів на виконання робіт можуть бути й підприємці, які лише починають свою діяльність в цьому напряму і мають бажання виконати свій перший проект.

Використання системи Прозорро дало змогу відкрити можливість для участі в торгах для кожного бажаючого. Це означає, що незалежно від величини и репутації підприємства, воно має можливість ознайомитися з умовами замовників та запропонувати їм свої послуги.

Умови, які є обов’язковими до виконання

Варто зазначити, що є певний перелік умов, які потрібно виконати для того, щоб стати одним з кандидатів на участь в торгах.

  • Реєстрація на електронному майданчику – варто нагадати, що обов’язковою умовою для використання системи Прозорро вважається реєстрація на електронному майданчику. Один з таких сервісів можна знайти за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/uchast-v-tenderah-sistemy-prozoro. Сайт зарекомендував себе з позитивної сторони і користується великим попитом серед учасників торгів. Кожен такий майданчик має свій функціонал, послуги та особливості. При цьому всі вони пов’язані з системою ProZorro, де ввідображається вся важлива інформація.
  • Заповнення форми заявки – другий по важливості момент, від якого залежить ефективність і вірогідність стати переможцем в торгах. Перша частина – це отримання згоди від замовника послуг. Другий момент стосується відповідності документів, сертифікатів та інших критеріїв, які зазначені в тендері замовника. Як правило, організатор тендеру вказує критерії, починаючи з документації і закінчуючи ліцензіями. Обов’язковою вимогою вважається відповідність відносно цих критеріїв. У випадку, коли помічається якась невідповідність, вірогідність отримати перемогу в конкретному лоті знижується в декілька разів.
  • Ознайомлення з регламентом – ще одна важлива вимога до учасників тендеру – це вивчення аспектів, які прописані в регламенті електронного майданчика. Таким чином, знижується вірогідність отримати відмову.

По можливості, можна більше детально ознайомитися з принципами проведення тендерів, відвідуючи різні тренінги та лекції, де більш детально розглядаються самі дрібні аспекти із даної тематики.

Підсумок

Під кінець можна зазначити, що система торгів – це чудовий спосіб мінімізувати корупційну складову та надати шанси молодим підприємцям, які знаходяться в процесі пошуку своїх перших проектів. Прийняти участь в торгах може будь-яка компанія і велика привілея для підприємців, які мають прийняти участь в тендері.