Українська Енергетична біржа – головні особливості

Українська Енергетична біржа – головні особливості

26.05.2021 Комментарии к записи Українська Енергетична біржа – головні особливості отключены By compinche-admin

Українська Енергетична біржа лідирує серед інших біржових майданчиків. Вона забезпечує та займається проведенням електронних торгів з широким колом енергоресурсів. УЕБ також виконує забезпечення ринку прозорими ціновими індикативами, формування яких проводиться з допомогою конкурентних методів.

Як була створена біржа

Товарну біржу заснували в 2010 році. Вона повинна була створити організований біржовий ринок енергоресурсів на території країни та сформувати національні бенчмарки. Цих цілей впевнено досягають, розвиваючи систему та впроваджуючи нові інструменти. За роки діяльності на біржі вдалося укласти десятки тисяч угод. Кожна з них завершилась виконанням зобов’язань, вказаних в договорах. Біржі вдалося продати ресурсів на мільярди гривень.

Наразі послугами біржі користуються 900 компаній. Біржові торги підходять для невеликих учасників ринку, компаній міжнародного рівня, основних видобувних компаній, великих світових трейдерів та державних підприємств.

Які послуги надає

УЕБ користується різноманітними інструментами та біржовими технологіями. Успішна система гарантує виконання кожної угоди та мінімум ризиків. На майданчику торгують нафтопродуктами, природним та зрідженим газом, нафтою та газовим конденсатом, вугіллям, сировиною та іншою продукцією. Також на біржі можна купити електроенергію за двостороннім договором, біопаливо.

Окремим напрямком діяльності виступає система ПрозорроПродажі. Система реалізує величезну кількість майна. На електронних аукціонах також можна купити дозвіл на користування надрами.

В системі впровадили загальний рахунок для всіх учасників, котрі працюють за напрямками електричної енергії. Завдяки функціоналу рахунку учасники брали участь в аукціонах, не витрачаючи час на переведення коштів з одного торгу на інші. Цей рахунок легко поповнити та виводити з нього кошти.

Також товарна біржа допомагає учасникам ринку природного газу торгувати природними ресурсами в ПСГ. Для цього купують та продають короткострокові стандартизовані продукти на хороших умовах.

На електронних аукціонах продають електричну енергію, котру виробляють з альтернативних джерел. Такий широкий асортимент продукції дозволяє залучити до співпраці нових учасників, розвивати ринок та сформувати вигідні ціни. Більше інформації на www.ueex.com.ua.