Як підготуватися до проведення земельних торгів в ПроЗорро

Як підготуватися до проведення земельних торгів в ПроЗорро

10.11.2021 Комментарии к записи Як підготуватися до проведення земельних торгів в ПроЗорро отключены By compinche-admin

Реалізація земельних ділянок в форматі відкритої процедури – це вже звичайне явище. Для того, щоб мати можливість виставити земельну ділянку на продаж або оренду, достатньо скористатися будь-яким з акредитованих електронних майданчиків. Сьогодні, є близько 10-ти ресурсів, які надають подібні послуги. Все що потрібно – це перейти на один з цих сайтів та пройти на ньому процедуру реєстрації.

Для більш детального ознайомлення з самими аукціонами, на яких земельні ділянки здаються в оренду, можна відразу перейти за посиланням https://agrostory.com/ua/info-centre/market-news/pervye-150-auktsionov-po-prodazhe-i-arende-zemli-uzhe-obyavleno-na-prozorro-prodazhi та знайти для себе ту інформацію, що може бути для вас корисною.

Вся інформація про подібні торги знаходиться у вільному доступі, як і самі аукціони. Це означає, що будь-який користувач, що не є зареєстрованим, може спостерігати за тим, як проходять аукціони й навіть дізнаватися про те, хто саме є переможцем в боротьбі за якийсь конкретний лот.

Що потрібно знати про підготовку землі до здачі в оренду через ПроЗорро

Перший крок, який потрібно брати до уваги саме органам місцевого самоврядування – це наявність обраної земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. Це важливо, тому як відсутність ділянки у в системі говорить про те, що вона не може виставляти на торги. Окрім цього, важливо підтвердити наявність майнових прав на землю й провести експертну оцінку, що неможливо зробити без спеціалістів, які займаються безпосередньо цими питаннями. 

Окрім цього, є ще певні повноваження громади, яка повинна узгодити перелік земель, які будуть піддаватися продажу або ж оренді в форматі онлайн-аукціонів.

Не менш важливим кроком є реєстрація. Враховуючи той момент, що самі торги проходять в системі ПроЗорро, доступ до неї повинні отримати як сам організатор торгів так і учасники. Саме тому, організатор і учасники повинні пройти реєстрацію на одному з акредитованих електронних майданчиків.

Сама ж система ПроЗорро – це центральна база даних, яка працює в цілодобовому режимі. Це означає, що процедуру реєстрації можна пройти в будь-який час, незалежно від різних обставин. Більш того, можна навіть в будь-який час звертатися до служби технічної підтримки для того, щоб уточнювати якісь окремі моменти, які є для вас справді важливими.

В якому форматі проводяться торги на оренду землі в 2021-му році

Частіше за все, коли мова йде саме про аукціони з орендою земельних ділянок, за основу береться принцип підвищення ціни.

Відповідно, до того, як розпочинається сама процедура, ніхто не знає того, яка кількість учасників також буде брати участь в торгах. Все це відкривається користувачам після того, як час на подання пропозицій підходить до завершення.

Всього аукціон включає в себе 3 раунди, кожен з яких проходить 3 хвилини. Відповідно, на кожному з часових відрізків учасники мають можливість підвищувати свою початкову зазначену пропозицію.

Всі учасники поступово підвищують свої пропозиції і в самому кінці система автоматично визначає переможця. Ним є той користувач, який зміг запропонувати найбільш економічно вигідні умови. Саме тому, потрібно брати до уваги фактор конкуренції й серйозно підходити до кожного раунду в аукціоні.

Далі, сторонам залишається лише підписати протокол і на виконання цієї умови вони мають три дні. Окрім цього, ще 5 днів дається на те, щоб сплатити повну вартість ділянки, виконуючи всі пункти підписаного договору.

З чим краще ознайомитися перед тим, як брати участь в аукціонах з оренди землі

Часто, користувачі задаються питання – які пункти законодавства та документи краще вивчити до того, як брати участь в аукціонах з оренди землі.

Перш за все, потрібно узгодити всі питання, стосовно того, як користуватися системою ПроЗорро та акредитованими майданчиками.

Окрім цього, є чинне законодавство, в якому прописані норми про те, як повинні відбуватися подібні аукціони та яким критеріям вони повинні відповідати.

Ще один важливий пункт – це земельний кодекс, який має безпосереднє відношення до оренди землі. Саме в цьому документів прописані всі основні моменти, що мають пряме відношення до того, як правильно розпоряджатись земельною ділянко, які права має власник, якими можуть бути види торгів й так далі.

Саме тому, потрібно звернути свою увагу на земельний кодекс. Головне – це визначити для себе основні моменти, які є базовими та ключовими. Користувач повинен розуміти, які права він має, як правильно оформити заявку, яким критеріям повинна відповідати сама земельна ділянка й так далі. Всі ці пункти знаходяться у вільному доступі і кожен може з ним дуже просто ознайомитися.